Ostatní profese

Instruktor námořního jachtingu (2002 - dosud)

Námořní jachting a potápění, kde jsem držitelem profesionální certifikace mezinárodního instruktora, je hlavně koníčkem. Z časových důvodů však tato profese jen doplňuje hlavní profesní náplň ekonoma, CEO (chief executive officer) a krizového manažera.
V oblasti námořního jachtingu mám zkušenosti od základních kurzů až po kurzy se spinakrem či jako kapitán rekreační posádky na dovolené.

Spokojena-posadka-pri-vycviku
Instruktor (vlevo nahoře) se spokojenou posádkou

Základní kurz námořního jachtingu (skipper basic course) je určen pro lidi, kteří chtějí zkusit tento druh sportu a nemají žádné zkušenosti. Kurz je složen ze základů praktické činnosti na plachetnici (základní práce na palubě, práce s lany a ostatním vybavením, příprava vyplutí, vedení, kotvení, navigace, práce s vysílačkou, nácviky řešení nouzových situací, …) a teoretické části (základy námořního práva a COLREGu, práce s mapou a GPS, meteorologie, pravidel bezpečnosti a první pomoci, základy radiooperátora, …). V průběhu kurzu je možné zajistit přípravu k zkoušce „Boat leader Category B”, která klienty po úspěšném absolvování před zkušební komisí na Port-master office opravňuje k samostatnému vedení soukromého rekreačního námořního plavidla (člunu, plachetnice a jachty). Tato certifikace („řidičák na loď) je vydána bez omezení doby platnosti a uznávána po celém světě.

Kurz jachtingu pro pokročilé (skipper advanced course) je určen pro všechny, kteří zvládli základy námořního jachtingu a chtějí si své znalosti prohloubit. Kurz je orientován na samostatné vedení lodi a posádky, práce s plachtami (GENOA, MAIN SAIL), noční navigace apod.

Kurz jachtingu se spinakrem (skipper spinnaker course) je dalším stupněm pokročilého jachtaře při práci s plachtami. Zvláštní důraz je zde kladen na synchronizaci práce celé posádky během všech manévrů s plachtami a spinakrem.

Kurz vedení plachetnice ve skupině (regatta programme courses) je určen pro pokročilé jachtaře, kteří mají ambice měřit své síly v regatových závodech.

Program pro firmy a pracovní skupiny (team building & sailing) je určen pro budování vzájemných vztahů v pracovních týmech. Je určen i pro lidi bez jakýchkoliv zkušeností s jachtingem.

Vycvik-nove-posadky
Instruktor (druhý zleva) při výcviku nové posádky ve "stoupání proti větru"

Instruktor námořního jachtingu (2002 - dosud)

  • Mezinárodní instruktor rekreačního potápění SDI a specializací
  • Mezinárodní instruktor technického potápění TDI
  • Instruktor Rescue Diver, CPR, MFA, CPRO2 (kurzy první pomoci včetně použití kyslíku)

Všechny kurzy jsou řádně akreditované u MŠMT ČR.

Kurzy-potapeni-v-Aqua-centru-Jicin
Kurzy potápění v Aqua centru Jičín
Technicke-potapeni-Dahab-2004
Technické potápění Dahab 2004