Jachting

Kurzy potápění, technické potápění a sólové potápění

Plavby na palubách plachetnic se sportovní nebo čistě rekreační posádkou. Sólo přeplavby v letních i v zimních podmínkách v délkách týdnů až měsíců. Jako škola nabízíme pro klienty zážitky na palubách plachetnic. Čisté a klidné zátoky jako stvořené pro koupání a opalování naturistů (na rozdíl od přeplněných pláží), návštěva restaurací přístupných pouze z palub lodí, kotvení v historických ostrovních přístavech, … Vítr a moře.

Plavba-proti-vetru
Plavba proti větru
Ošlehaný větrem a mořem
Pred-vyplutim
Před vyplutím
Navrat-na-pevninu-ze-solove-plavby
Návrat na pevninu ze sólové plavby

Instruktor námořního jachtingu

Základní kurz námořního jachtingu (skipper basic course) je určen pro lidi, kteří chtějí zkusit tento druh sportu a nemají žádné zkušenosti. Kurz je složen ze základů praktické činnosti na plachetnici (základní práce na palubě, práce s lany a ostatním vybavením, příprava vyplutí, vedení, kotvení, navigace, práce s vysílačkou, nácviky řešení nouzových situací, …) a teoretické části (základy námořního práva a COLREGu, práce s mapou a GPS, meteorologie, pravidel bezpečnosti a první pomoci, základy radiooperátora, …). V průběhu kurzu je možné zajistit přípravu k zkoušce „Boat leader Category B”, která klienty po úspěšném absolvování před zkušební komisí na Port-master office opravňuje k samostatnému vedení soukromého rekreačního námořního plavidla (člunu, plachetnice a jachty). Tato certifikace („řidičák na loď) je vydána bez omezení doby platnosti a uznávána po celém světě.

Kurz jachtingu pro pokročilé (skipper advanced course) je určen pro všechny, kteří zvládli základy námořního jachtingu a chtějí si své znalosti prohloubit. Kurz je orientován na samostatné vedení lodi a posádky, práce s plachtami (GENOA, MAIN SAIL), noční navigace apod.
 Kurz jachtingu se spinakrem (skipper spinnaker course) je dalším stupněm pokročilého jachtaře při práci s plachtami. Zvláštní důraz je zde kladen na synchronizaci práce celé posádky během všech manévrů s plachtami a spinakrem.

Kurz vedení plachetnice ve skupině (regatta programme courses) je určen pro pokročilé jachtaře, kteří mají ambice měřit své síly v regatových závodech.

Program pro firmy a pracovní skupiny (team building & sailing) je určen pro budování vzájemných vztahů v pracovních týmech. Je určen i pro lidi bez jakýchkoliv zkušeností s jachtingem.